Drēzdena muižas ēkai nodeg jumts un izdeg otrais stāvs

     09. jūlij  plkst. 9.02 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis izsaukumu uz Daugavgrīvas ielu Rīgā, kur dega neapsaimniekota dzīvojamā māja.
Kā informē VUGD preses sekretāre Inga Vetere, degošā nama adrese ir Daugavgrīvas iela 37. Uguns apņēmusi 100 kvadrātmetru platību
Kā pastāsta arhitekts Pēteris Blūms, ēka ir 18.gadsimtā baroka stilā celtā Karla Gustava Drēzdena muižas vasarnīca. Viņaprāt, ēkai ir ļoti liela vērtība, lai gan tā bija nolaista un “pamesta nežēlastībā”.
2009.gadā tika pieņemts lēmums šo ēku neiekļaut valsts kultūrvēsturisko objektu sarakstā, tas pamatots ar plāniem paplašināt satiksmes mezglu, informē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve Vivita Mačiņa. Rīgas dome lēma, ka ēku nevar saglabāt Daugavgrīvas ielā 37, tādēļ tika lūgta iespēja to pārvietot uz citu vietu. Taču vēl nebija izlemts, kur pārvietot Drēzdena muižu.
Liesmas degošajā ēkā pilnībā tika apdzēstas 9.48.  Ņemot vērā, ka tā bija neapdzīvota koka māja un laiks ir ļoti sauss, paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks izplatījās ļoti ātri, stāsta VUGD preses sekretāre Inga Vetere. Liesmas plosijās 150 kvadrātmetru platībā, izdedzis otrais stāvs un jumts. Notikuma vietā ugunsdzēsēji izmantoja piecas autocisternas, kāpnes un pacēlāju. 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 Foto autors :Uldis Briedis Dienas mediji